niedziela, 9 grudnia 2018

Świąteczny recyklingowy lampion dla Kwiatu Dolnośląskeigo


Na przedświąteczną akcję Kwiatu Dolnośląskiego przygotowałam lampion ze słoika po kawie. Po pierwsze, to zawsze miło wykorzystać powtórnie jakąś zbędną rzecz, po drugie, jest on dużo bezpieczniejszy niż świece, co na zatłoczonym potrawami i dekoracjami świątecznym stole jest nie bez znaczenia.


Słoik pozbawiłam resztek etykiet, trochę posługując się opalarką, a trochę zmywaczem do paznokci, a potem malowałam gąbką. Użyłam dwóch farb "efekt szronu" Najpierw biała, potem perłowa.


Wybrałam dekorację do środka - tekturowego reniferka. Pomalowałam go na czarno i używając dziwnych sztuczek :) wkleiłam do środka słoika. Tutaj okazało się, ze mój słoik ma wady i zalety - płaska ścianka bardzo ułatwiła klejenie, ale wąska szyjka znacząco utrudniła manewry :)


Użyłam jeszcze złotej farby, do podmalowania górnej części słoika, oraz zabarwionej fluidem pasty piaskowej do nadania odrobiny struktury dołowi. 


Na koniec jeszcze kilka gałązek z koralikami, a do środka elektryczny tealigt - to on gwarantuje mi bezpieczeństwo całej konstrukcji.


Prawdziwe oblicze lampion ukazuje, gdy się ściemni, a o to w grudniu nie trudno :), więc będzie mnóstwo okazji do wykorzystania jego uroku.


Jeszcze raz zapraszam do Kwiatu Dolnośląskiego, gdzie przez cały grudzień mnóstwo inspiracji na świąteczne dekoracje i upominki.


Pozdrawiam przedzimowo,


4 komentarze:

 1. Piękny lampionik i fajnie przedstawiony kursik !!! Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny pomysł z tym reniferem w środku słoika :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Również wykorzystuję na różne sposoby słoiczki po kawie. Lampion jest bardzo oryginalny:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękny i nastrojowy lampionik :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i komentarze :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...